Týdenní plán

Týdenní plán žluté třídy

Týdenní plán zelené třídy

6. 4. – 9. 4. 2021

Téma: Na dvorku se dějí věci, které mládě komu patří?

Úkoly pro předškoláky.
Prosím vybarvujte pouze pastelkami, PL vypracujte  tužkou nebo pastelkami.
Pracovní listy si tento týden můžete vyzvednout kdykoliv, jsou v krabici u MŠ pod schody u kovových dveří do kotelny.
Prosím o vrácení vypracovaných úkolů do krabice před MŠ.

1. úkol – HOSPODÁŘSKÁ A DOMÁCÍ ZVÍŘÁTA
    Rozhovor – vezměte si k ruce obrázky zvířat a prohlédněte si je. Děti pojmenují jednotlivá zvířata, pokud si nebudou vědět rady pomozte jim. Vysvětlete si pojmy samice, samec a mládě (SAMICE = MAMINKA, SAMEC = TATÍNEK, MLÁDĚ = DÍTĚ). Následně si zvířata roztřiďte na domácí a hospodářská.
    Hry na procvičování – v průběhu týdne:
    PEXESO – obrázky se zvířaty si podlepte dalším papírem, aby obrázky nebyly průhledné a vystřihněte si je. V tomto pexesu se hledají celé trojice zvířat, která k sobě patří. Nezapomeňte si vždy celou trojici pojmenovat.
    SCHOVÁVANÁ – zatímco se dítě nedívá, rodič schová jednotlivé obrázky zvířat po místnosti, dítě následně obrázky hledá, pojmenovává a skládá trojice, které k sobě patří.

2. úkol – POHÁDKA
    Četba pohádky „O koťátku, které zapomnělo mňoukat“
    Práce s pohádkou – úkoly:
    Vezmi si k ruce obrázky zvířat a najdi v nich zvířata, která se objevila v pohádce. Celou trojici si pojmenujte. Některá zvířata z pohádky na obrázku však chybí, která to jsou? Následně tato zvířata nakreslete tak, aby tvořila celou trojici (rodinu).

3. úkol – BÁSNIČKA
    Naučit se básničku
    Na dvorečku u babičky tam je mnoho zvířátek,
    když k ní přijdu, hned tu přijde pejsek a pět selátek.
    Přiběhne i slepička, ko, ko, ko dák.
    Snesla dneska vajíčka, ano je to tak.
    Ovečka se chlubí, bé, bé, bé,
    dneska mi to vážně sluší, jé, jé, jé.
    Dokreslit zvířátka – Dokreslete druhou polovinu zvířat.

4. úkol – PÍSNIČKA
    Poslech písně – J. Uhlíř, Z. Svěrák – Krávy, krávy
    Poslechněte a zazpívejte si písničku, procvičíte si tak i zvuky zvířat.
    Hledání rozdílů – Najděte mezi obrázky pět rozdílů. Rozdíly zakroužkujte pouze v dolním obrázku. Horní obrázek si můžete vybarvit.

OSTATNÍ PRACOVNÍ LISTY MŮŽETE VYPRACOVAT DOBROVOLNĚ.